Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt kokainy z Brazylii

Data publikacji 11.02.2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP przy wsparciu celników i strażników granicznych zatrzymali na warszawskim lotnisku 29-letnią obywatelkę Wenezueli, która próbowała przemycić z Brazylii do Polski około 1 kg kokainy. W ręce Policji wpadł również 35-letni obywatel Nigerii, któremu kobieta miała przekazać narkotyki. Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Informacja o cudzoziemce, która próbuje przemycić kokainę do Polski trafiła do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w KSP. Wszystko wskazywało na to, że 29-letnia obywatelka Wenezueli leci z Brazylii przez Dubaj do Warszawy. Bez chwili zwłoki funkcjonariusze zaczęli to sprawdzać.

Gdy samolot lecący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wylądował w niedzielę przed południem na warszawskim lotnisku na Okęciu, policjanci przy wparciu celników i funkcjonariuszy Straży Granicznej, skontrolowali podejrzewaną pasażerkę. Podczas kontroli okazało się, że ukryła ona w swoim ciele około 1 kilograma kokainy o czarnorynkowej wartości około 300 tys. złotych.  Podczas rozmowy z policjantami przyznała, że zrobiła to dla pieniędzy.

Śledczy ustalili też mężczyznę, któremu kobieta miała przekazać narkotyki i od którego miała otrzymać zapłatę. 35-letni obywatel Nigerii został zatrzymany w jednym z hoteli w warszawskim Wilanowie i podobnie jak 29-latkę przewieziono go do jednostki Policji.

Oboje po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za przemyt środków odurzających, a mężczyzna za współudział w przemycie. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar u zatrzymanych zabezpieczono około 10 tys. złotych.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec zatrzymanych trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

(KSP / mw)

 

  • Zabezpieczona kokaina
  • Kokaina w ciele zatrzymanej - zdjęcie
  • Zabezpieczona kokaina
  • Zabezpieczona kokaina
  • Zabezpieczona kokaina
  • Zatrzymany obywatel Nigerii
Powrót na górę strony