Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano hurtownię podrobionych kosmetyków i odzieży - zabezpieczono towar o wartości ponad 6 mln zł

Data publikacji 15.02.2016

Mazowieccy policjanci zlikwidowali hurtownię odzieży i kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Zabezpieczono podrobione perfumy oraz ubrania o rynkowej wartości ponad 6 mln zł. Handel odbywał się za pośrednictwem portali internetowych. Właścicielowi hurtowni grozi kara do 5 lat więzienia.

Od pewnego czasu do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu napływały sygnały, że na dwóch portalach internetowych odbywa się sprzedaż kosmetyków oraz odzieży, które najprawdopodobniej pochodzą z nielegalnego źródła. Hurtownia „podróbek” miała znajdować się na terenie powiatu pruszkowskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany mężczyzna prowadził hurtową sprzedaż odzieży oraz perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Oferował je do sprzedaży jako oryginały. Handel odbywał się za pośrednictwem różnych portali internetowych, na które podejrzany logował się podając fałszywe dane. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 30 tys. opakowań podrabianych perfum o różnej pojemności, ponad 7 tys. sztuk kosmetyków, ponad 20 tys. sztuk odzieży różnego rodzaju, okulary oraz biżuterię. Łączna wartość oszacowana na podstawie średnich cen oryginalnych produktów dostępnych na rynku, to kwota ponad 6 mln zł.

Do sprawy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym 29-letniego pomysłodawcę procederu oraz 39-letniego pracownika hurtowni. Mundurowi zabezpieczyli również przedmioty służące do uprawiania przestępczego procederu, w tym komputery, telefony komórkowe oraz dokumentację. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia zabezpieczonych perfum i odzieży oraz odbiorców „podróbek”.

Jak przyznał 29-latek w rozmowie z policjantami prowadzącymi czynności, używał kilku telefonów,  ponieważ tak robili przestępcy w jednym z seriali kryminalnych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Młodszemu przedstawili zarzut wprowadzania do obiegu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozić może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn, po przesłuchaniu w charakterze świadka, został zwolniony do domu.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Zlikwidowano hurtownię podrobionych kosmetyków i odzieży - zabezpieczono towar o wartości ponad 6 mln zł
  • Zlikwidowano hurtownię podrobionych kosmetyków i odzieży - zabezpieczono towar o wartości ponad 6 mln zł

Film Zlikwidowano hurtownię podrobionych kosmetyków i odzieży - zabezpieczono towar o wartości ponad 6 mln zł

Pobierz plik Zlikwidowano hurtownię podrobionych kosmetyków i odzieży - zabezpieczono towar o wartości ponad 6 mln zł (format mp4 - rozmiar 16.28 MB)

Powrót na górę strony