Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet

Data publikacji 15.02.2016

Jaworskie policjantki włączyły się w ogólnoświatową akcję „Nazywam się miliard” – „One Billion Rising”. Przedsięwzięcie to ma na celu zaakcentowanie problemu przemocy wobec kobiet, poprzez taniec. W niedzielę 14 lutego punktualnie o godz. 13.00 na jaworskim rynku funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wspólnie z kilkudziesięcioma innymi kobietami zatańczyły specjalnie przygotowany na tę okazję układ choreograficzny.

„Nazywam się miliard” – „One Billion Rising” to ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana w 2011, odbywająca się na całym świecie tego samego dnia tj. 14 lutego. W Jaworze akcja odbyła się o godz. 13:00 na Rynku, a jej inicjatorkami było miejscowe Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „PRZED SIEBIE”.

Elementem wspólnym kampanii społecznej jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety dają wyraz władzy nad swoim ciałem. Polska akcja tego międzynarodowego ruchu jest obchodzona w wielu miastach Polski – w tym roku również odbyła się w Jaworze.

Z zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu skorzystały również jaworskie policjantki, reprezentujące pion dochodzeniowo-śledczy, prewencji oraz ruchu drogowego. W ten sposób funkcjonariuszki przyłączyły się do kobiet w 200 krajach świata, w tym w 50 miastach Polski starając się zwrócić uwagę opinii publicznej, na problem agresji wobec kobiet.

Policjantki na jaworskim rynku, wspólnie z kilkudziesięcioma innymi paniami zatańczyły specjalnie przygotowany z tej okazji kilkuminutowy układ choreograficzny, a następnie jedna z nich odczytała odezwę. W ten sposób uczestniczki akcji okazały solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.

(KWP we Wrocławiu / ak)

  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #1
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #2
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #3
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #4
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #5
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #6
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #7
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #8
  • Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet #9

Film Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet

Pobierz plik Policjantki przeciw przemocy wobec kobiet (format mp4 - rozmiar 24.2 MB)

Powrót na górę strony