Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek

Data publikacji 15.02.2016

Policjanci gorzowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali mieszkańca Gorzowa, który posiadał podrobione leki na potencję. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Mundurowi gorzowskiej komendy dotarli do informacji, z której wynikało, że jeden z mieszkańców Gorzowa może posiadać podrobione leki. Praca operacyjna doprowadziła do jego zatrzymania we wtorek (9 lutego). Po godz. 10 podejrzany został zauważony przy ul. Obrońców Pokoju. Po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany i trafił do gorzowskiej komendy.

Przy 35-latku znaleziono niemal 300 tabletek leków różnych producentów. Już potwierdzono, że 200 z nich jest podrobionych. Ich wartość rynkowa to prawie 9 tys. zł. To tabletki na potencje, które w Polsce są sprzedawane na receptę. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanego. Znaleziono tam kolejne tabletki i leki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół tysiąca różnego rodzaju specyfików, które zostaną poddane analizie. Będą sprawdzane pod kątem legalności.

35-letni gorzowianin usłyszał zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej. Grozi mu do 2 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe.

Prawo własności przemysłowej: Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek #1
  • Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek #2
  • Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek #3
  • Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek #4

Film Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek

Pobierz plik Zabezpieczono 200 nielegalnych tabletek (format mp4 - rozmiar 17.94 MB)

Powrót na górę strony