Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca brutalnego napadu

Data publikacji 15.02.2016

Dzięki współpracy z mieszkańcami kieleckiego powiatu, a także drobiazgowej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wczoraj rano został zatrzymany 37 –latek podejrzewany o usiłowanie zgwałcenia nastolatki. Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 12.02.br., w gminie Masłów. Zatrzymany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek (12.02.2016 r.)  w podkieleckich Mąchocicach Kapitulnych po godzinie 19. Wtedy to, około 40–letni mężczyzna zaatakował wracającą do domu nastolatkę. Sprawca przewrócił ją na ziemię, kilkukrotnie uderzył oraz usiłował zgwałcić. Na szczęście dziewczyna wyswobodziła się napastnikowi i po dotarciu do najbliższych zabudowań poinformowała o wszystkim policjantów.

Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Dzięki współpracy z mieszkańcami kieleckiego powiatu oraz wielogodzinnej i niezwykle drobiazgowej pracy, funkcjonariusze ustalili sprawcę brutalnej napaści. Wczoraj rano (14.02.2016 r.) 37–latek został zatrzymany. Dodatkowo policjanci ustalili, że najprawdopodobniej jest on odpowiedzialny również za rozbój, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku w miejscowości Trzcianki. Wtedy to sprawca zaatakował 29–latkę, po czym skradł jej pierścionek o wartości 1800 złotych.

Teraz za swojego zachowania 37–latek będzie tłumaczył się przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ak)

Film Zatrzymany sprawca brutalnego napadu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany sprawca brutalnego napadu (format flv - rozmiar 8.29 MB)

Powrót na górę strony