Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 183 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 16.02.2016

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas przeszukania w jego garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 183 kg krajanki tytoniowej. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy szacuje się na 140 tys. złotych.

Informację o możliwości posiadania i sprzedaży nielegalnego tytoniu uzyskali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Wynikało z niej, że 18-letni mieszkaniec Rzeszowa w garażu posiada tytoń bez wymaganych znaków akcyzy skarbowej.

W celu potwierdzenia informacji i uniemożliwiania sprzedaży tytoniu policjanci wraz z funkcjonariuszem służby celnej sprawdzili garaż zajmowany przez 18-latka.

Na miejscu zastano podejrzewanego mężczyznę. W jego garażu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 183 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Mężczyznę oraz zabezpieczony tytoń policjanci przewieźli do komendy. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego szacuje się na ponad 140 tys. złotych.

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili 18-latkowi zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

(KWP w Rzeszowie / ak)

Powrót na górę strony