Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo ojca

Data publikacji 16.02.2016

Policjanci z Białegostoku, w wyniku intensywnej pracy, zatrzymali 37-latka podejrzanego o zabójstwo swojego ojca. Syn najprawdopodobniej udusił 67-latka kablem elektrycznym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W minioną niedzielę (14.02.2016 r.) po południu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został zaalarmowany przez mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Słoneczny Stok, że niepokoją się o swego 67-letniego sąsiada, ponieważ już od ponad tygodnia go nie widzieli. Natomiast wcześniej słyszeli jego kłótnię z synem, z którym mieszkał.

Pod wskazany adres natychmiast skierowany został policyjny patrol. Jednak na miejscu nikt nie otworzył drzwi funkcjonariuszom. Z mieszkania nie dobiegały też żadne odgłosy. W związku z tą sytuacją i uzyskanymi informacjami z pomocą strażaków wywarzone zostały drzwi. Po wejściu do środka, policjanci znaleźli leżące na podłodze w pokoju i przykryte wieloma kocami oraz kołdrami zwłoki gospodarza.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że 67-latek został kilka dni temu uduszony kablem elektrycznym. Mundurowi z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy zabójstwa. W wyniku intensywnej pracy i sprawnych działań policjanci szybko ustalili i już następnego dnia zatrzymali ukrywającego się w powiecie sokólskim podejrzewanego o ten czyn 37-letniego syna ofiary.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał już zarzut zabójstwa. Jutro zostanie doprowadzony do prokuratury, a dalej jego losem zajmie się sąd. Grozi mu nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia.

(KWP w Białymstoku / ak)

Powrót na górę strony