Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez polskich policjantów

Data publikacji 17.02.2016

Brzescy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo pierwszego stopnia, za którym Interpol wystawił tzw. czerwoną notę. Mężczyzna był poszukiwany przez amerykańskich funkcjonariuszy za zbrodnię, której miał dopuścić się w 2010 roku w Illinois.

Jak wynika z informacji przekazanych przez stronę amerykańską, w październiku 2010 roku, w hrabstwie Cook, Illinois, doszło do brutalnego napadu - dwaj mężczyźni wtargnęli do jednego z domów, skrępowali i dotkliwie pobili właściciela w obecności jego małoletniego syna, po czym dokonali kradzieży kosztowności. Ofiara, na skutek odniesionych obrażeń, zmarła w szpitalu.

Jedną z osób, podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu, był obywatel Polski, Piotr W, który w tym czasie miał przebywać na terytorium USA. W maju 2014 roku policja amerykańska wystąpiła z wnioskiem o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Piotra W. i o jego zatrzymanie.

Od tego momentu polscy policjanci rozpoczęli poszukiwania. W lutym 2016 roku podejrzewany został zatrzymany na jednym z brzeskich osiedli przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo – interwencyjnego KPP w Brzesku. 30-latek odpowiadał rysopisowi podanemu przez Interpol. Sprawdzenie w bazie danych tylko potwierdziło, że zatrzymany jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Oznacza ona najwyższy priorytet poszukiwań i jest wystawiana w związku z najbardziej brutalnymi przestępstwami.

Dalsze czynności w postępowaniu ekstradycyjnym prowadzone są przy udziale Sądu Okręgowego w Tarnowie, który zdecyduje o tym, czy zatrzymany mężczyzna zostanie wydany stronie amerykańskiej.

(KWP w Krakowie / KGP / ms)

Film Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez polskich policjantów

Pobierz plik Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez polskich policjantów (format mp4 - rozmiar 7.15 MB)

Powrót na górę strony