Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyzn, trudniących się nielegalną produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium funkcjonariusze zabezpieczyli prekursory narkotykowe, z których można było uzyskać nawet 180 kilogramów amfetaminy. Danielowi Sz. oraz Hubertowi S., podejrzanym o usiłowanie wytworzenia znacznej ilości substancji psychotropowych, może grozić co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Funkcjonariusze ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili miejsce, w którym może być produkowana amfetamina.  Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się w miejscowości na terenie powiatu garwolińskiego. Kilkutygodniowa żmudna praca policjantów przyniosła efekty.

Policjanci wspierani przez wydział realizacyjny oraz laboratorium kryminalistyczne KSP weszli do budynku mieszkalnego, mieszczącego się na jednej z prywatnych posesji. Tam zastali dwóch mężczyzn w trakcie produkcji płynnej amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli linię technologiczną wyposażoną w urządzenia techniczne  wraz ze sterowaną elektrycznie czaszą grzewczą, chłodnicą zwrotną oraz termometrem. W pomieszczeniu znajdowały się również prekursory narkotykowe, takie jak BMK czy kwasy, służące do produkcji amfetaminy.

Z ustaleń biegłych wynika, że z trwającej w laboratorium produkcji oraz zabezpieczonych  odczynników chemicznych można wprowadzić na rynek nawet 180 kilogramów amfetaminy.

Policjanci zatrzymali 41-letniego Daniela Sz. oraz 31-letniego Huberta S. Mężczyźni zostali doprowadzeni do garwolińskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj są podejrzani o próbę wytworzenia substancji psychotropowych znacznej ilości, za co może im grozić co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Sąd w Garwolinie przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i wczoraj aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

(KSP / ms)

  • Zabezpieczone przedmioty #1
  • Zabezpieczone przedmioty #2
  • Zabezpieczone przedmioty #3
  • Zabezpieczone przedmioty #4
  • Zabezpieczone przedmioty #5
  • Zatrzymany podejrzany

Film Policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy (format flv - rozmiar 7.39 MB)

Powrót na górę strony