Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

Działania inowrocławskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, zakończyły się przechwyceniem nielegalnego ładunku i zatrzymaniem kierowcy. Mundurowi przejęli setki tysięcy papierosów bez polskiej akcyzy. Szacunkowe wyliczenia wskazują, że Skarb Państwa stracił na tym nielegalnym procederze ponad 366 tys. zł.

Wczoraj (17.02.16), podczas zaplanowanej kontroli samochodu dostawczego, na jednej z ulic Inowrocławia, policjanci natrafili na ładunek, który okazał się nielegalnym towarem bez akcyzy. Przeszukanie pojazdu potwierdziło, że kierujący nim 34-letni mężczyzna wiózł papierosy bez wymaganych znaków skarbowych  akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 440 tys. sztuk papierosów. Kierowca pojazdu został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Przez ten przestępczy proceder Skarb Państwa stracił ponad 366 tys.zł.

Mężczyzna nie tylko stracił towar, ale i samochód, który policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar. Podejrzany musi spodziewać się wysokiej kary finansowej, a nawet kary pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • zabezpieczone papierosy w samochodzie
  • zabezpieczone papierosy w samochodzie
  • Zabezpieczone papierosy i policjant
Powrót na górę strony