Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy dla mężczyzny poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo pierwszego stopnia

Data publikacji 19.02.2016

Areszt tymczasowy dla mężczyzny poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo pierwszego stopnia, który zatrzymany został przez małopolskich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Sąd Okręgowy w Tarnowie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni. W tym czasie odbywać się będzie procedura ekstradycyjna i zapadnie decyzja, czy zatrzymany Piotr W. wydany zostanie stronie amerykańskiej.

Przypomnijmy - do zatrzymania doszło na jednym z brzeskich osiedli przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Mężczyzna odpowiadał rysopisowi podanemu przez Interpol. Sprawdzenie w bazie danych tylko potwierdziło, że zatrzymany jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Amerykański Sąd w Illinois wydał list gończy za mężczyzną w związku z zabójstwem, jakiego Piotr W. dopuścił się w październiku 2010 roku – wówczas to wraz z innym ustalonym przez amerykańskich funkcjonariuszy mężczyzną, napadli na mieszkańca hrabstwa Cook, którego skrępowali i dotkliwie pobili, a potem okradli jego dom.  Ofiara napaści, wskutek odniesionych obrażeń, zmarła. Sąd potraktował to zdarzenie z całą surowością, kwalifikując je jako zabójstwo pierwszej kategorii. 

Mężczyzna został skazany na karę dożywocia. Od 2010 roku ukrywał się.

(KWP w Krakowie / ms)

Film Areszt tymczasowy dla mężczyzny poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo pierwszego stopnia

Pobierz plik Areszt tymczasowy dla mężczyzny poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo pierwszego stopnia (format mp4 - rozmiar 7.15 MB)

Powrót na górę strony