Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 84-latkowi

Data publikacji 19.02.2016

Dzięki czujności sąsiedzkiej i szybkiemu działaniu policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Sierpcu, 84-letni wychłodzony mężczyzna został wydobyty w rzeki, ogrzany i przekazany załodze karetki pogotowia. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzisiaj po godz. 5 dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że na terenie Sierpca starszy mężczyzna wpadł do rzeki i nie może się z niej wydostać. Interwencję zgłaszała zaniepokojona sąsiadka. Skierowani na miejsce policjanci, w rejonie mostu przy ulicy Wojska Polskiego, znaleźli w nurcie rzeki starszego mężczyznę.

Gdy policjanci podbiegali do rzeki, senior stracił przytomność i wpadł pod wodę. Jeden z policjantów wskoczył do wody i wydobył na brzeg nieprzytomnego mężczyznę. Pomimo nieznacznej głębokości rzeki, nurt wody oraz śliskie kamienie w pobliżu mostu utrudniały sprawne wydobycie mężczyzny na brzeg. Gdy wyciągnięty i wyziębnięty mężczyzna odzyskał przytomność, policjanci zdjęli z niego część mokrych ubrań i okryli policyjnymi kurtkami, aby zapobiec dalszemu wychłodzeniu.

Uratowany mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala na obserwację.

KWP w Radomiu / ig

Powrót na górę strony