Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali ostatniego z 3 podejrzanych o rozboje

Data publikacji 22.02.2016

Giżyccy i kętrzyńscy policjanci zatrzymali 24-latka - ostatniego z 3 sprawców napadów na przechodniów. Jego dwaj „wspólnicy” 24-latek, który był już wcześniej karany za kradzieże i 26-latek mają orzeczone środki zapobiegawcze. Podejrzani wobec swoich ofiar byli brutalni - jedna z poszkodowanych kobiet ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Łupem sprawców padały telefony, pieniądze oraz torebka. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyznom grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Do trzech rozbojów doszło jednej nocy - 13 grudnia br. Najpierw napastnicy napadli na przechodnia idącego ulicą 1 Maja w Giżycku. Uderzając pokrzywdzonego w głowę, zabrali mu telefon komórkowy oraz kilkaset złotych. Następnie na ulicy Kościuszki metalową rurką potraktowali kobietę, a potem mężczyznę. Nie szczędzili także ciosów zadawanych pięściami i nogami. W konsekwencji pokrzywdzona kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Łupem sprawców stały się telefony komórkowe, pieniądze oraz torebka. O zdarzeniach i brutalności napastników zostali powiadomieni policjanci.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli działania, które miały doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawców. Policjanci przesłuchali pokrzywdzonych, świadków, typowali podejrzanych, którzy byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa, a mogli mieć związek z tą sprawą, prowadzili zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne. Ustalenia pozwalały sądzić, że podejrzani przebywają w innym powiecie.  Kiedy funkcjonariusze mieli pewność, przystąpili do realizacji. Dzień przed Wigilią zaskoczyli sprawców w powiecie piskim. 24-letni Dawid Cz., który był w przeszłości karany za kradzieże oraz 26-letni Damian P. trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali część skradzionych przez nich przedmiotów.

Decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany, wobec jego „wspólnika” zastosowano policyjny dozór. Policjanci wiedzieli, że na wolności pozostał jeszcze jeden ze sprawców. Jego zatrzymanie pozostawało kwestią czasu. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna ukrywał się na terenie różnych województw, wszystko po to, aby nie ponieść odpowiedzialności za swoje czyny.

W piątek giżyccy i kętrzyńscy policjanci na terenie Kętrzyna zatrzymali 24-letniego Andrzeja K., karanego wcześniej za oszustwa. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Został już tymczasowo aresztowany. Mężczyznom grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP w Olsztynie / ig

Film Policjanci zatrzymali ostatniego z 3 podejrzanych o rozboje

Pobierz plik Policjanci zatrzymali ostatniego z 3 podejrzanych o rozboje (format mp4 - rozmiar 3.08 MB)

Powrót na górę strony