Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przywłaszczyć ponad 50 tysięcy euro

Data publikacji 22.02.2016

Policjanci z I Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 32-latka, który chciał wypłacić z banku ponad 50.500 euro. Usłyszał on już zarzuty przywłaszczenia mienia o znacznej wartości.

W ubiegłą środę (17 lutego) policjanci uzyskali informację, iż w jednym z banków na terenie śródmieścia może dojść do oszustwa. Pojechali więc do wskazywanej placówki, by sprawdzić, czy ich przypuszczenia wydają się słuszne. Tego dnia pomimo obserwacji budynku nie zauważyli nikogo, ani nic podejrzanego. Nie poddali się jednak i następnego dnia ponownie pojechali obserwować bank. Kilka minut po godzinie 10.00 zauważyli wchodzącego do budynku, podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podszedł on do kasy i poprosił o wypłacanie z jego konta ponad 50.500 euro. Wtedy też do akcji wkroczyli policjanci. Wiedząc, iż pieniądze te mogą pochodzić z przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i poprosili o zablokowanie jego konta bankowego.

Jak się okazało był to 32-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Mimo, iż mężczyzna już jakiś czas temu uzyskał obywatelstwo polskie twierdził, iż nie umie mówić po polsku. W związku z powyższym policjanci zmuszeni byli skorzystać z pomocy tłumacza przysięgłego. 32-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia mienia o znacznej wartości, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zadecydowała o dozorze policyjnym dla mężczyzny. Ponadto wydała zakaz opuszczania przez niego terytorium Polski.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony