Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 141 kg tytoniu i ponad 32 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

Data publikacji 23.02.2016

Do kryminalnych z komendy w Starych Babicach wpłynęła informacja o mieszkance kampinoskiej gminy, która może posiadać duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Policjanci sprawdzając tę informację znaleźli i zabezpieczyli łącznie 141 kg tytoniu i ponad 32 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na blisko 135 tys. zł.

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego sprawdzają każdą informację, jaką otrzymają. Tak też było w przypadku, gdy dowiedzieli się o mieszkance kampinoskiej gminy, która mogła posiadać duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W tym celu pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie ta w rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła, że nie posiada nielegalnych wyrobów tytoniowych. W tym czasie policjanci w zaparkowanym na posesji samochodzie zabezpieczyli papierosy bez akcyzy.

Po przeszukaniu miejsca zamieszkania 55-latki kryminalni zabezpieczyli łącznie 141 kg tytoniu i ponad 32 tys. sztuk papierosów bez akcyzy.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na blisko 135 tys. zł. Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony