Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudany przemyt

Data publikacji 23.02.2016

Grudziądzcy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt 25 kg marihuany. Susz roślinny ukryty był w samochodzie dostawczym wśród opakowań z ciastkami. Czarnorynkową wartość przejętych narkotyków oszacowano na ponad 1 mln zł.

Do zatrzymań doszło w czwartek (18.02.br.) w Zgorzelcu. Samochód dostawczy, którym podróżowało dwóch mieszkańców Grudziądza, został zatrzymany przez patrol Straży Granicznej. Zatrzymanie to było możliwe dzięki współpracy z policjantami z województwa kujawsko-pomorskiego.

W czasie kontroli przewożonego ładunku, na jednej z palet, wśród opakowań z ciastkami, znaleziono skrzynię, w której znajdowały się dwa duże pakunki owinięte w czarną folię. Okazało się, że w każdym z nich były duże worki foliowe wypełnione suszem roślinnym. Badanie wykazało, że to marihuana o wadze 25 kg. Dwaj 25-letni mieszkańcy Grudziądza zostali zatrzymani.

Po przeanalizowaniu materiału dowodowego, w tym wyjaśnień obu zatrzymanych, wobec jednego z nich, na wniosek prokuratora rejonowego w Zgorzelcu, sąd zdecydował o aresztowaniu 25-latka na 3 miesiące. 

Jak wynika z szacunków kryminalnych wartość czarnorynkowa zabezpieczonej marihuany wynosi ok. 1.250.000 zł. Z przejętych narkotyków można by było przygotować co najmniej  50 tys. porcji.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za przemyt znacznej ilości narkotyków karę pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Nieudany przemyt

Pobierz plik Nieudany przemyt (format mp4 - rozmiar 25.68 MB)

Powrót na górę strony