Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację konopi

Data publikacji 23.02.2016

1,5 kilograma marihuany oraz MDMA zabezpieczyli opolscy policjanci. Narkotyki znaleźli w mieszkaniu, zajmowanym przez 37-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przyrządów, służących do ich produkcji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 37-letni mieszkaniec miasta może posiadać znaczne ilości marihuany. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału, funkcjonariusze weszli do jego mieszkania.

Tam kryminalni znaleźli pomieszczenie, służące do uprawy konopi indyjskich. W środku znajdowały się 3 termiczne namioty wraz z urządzeniami, służącymi do odpowiedniego nawadniania, nawożenia oraz oświetlania roślin. Za jednym z namiotów funkcjonariusze znaleźli 1,5 kilograma gotowej już marihuany. Chwilę później, blisko 15 gramów MDMA.

Policjanci na miejscu zatrzymali 37-latka. Usłyszał on zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przyrządów do ich wytwarzania. Za takie czyny, mieszkańcowi Opola grozi teraz do lat 5 pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Opolu objął mężczyznę policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony