Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła blisko 250 tys. złotych, usłyszała 60 zarzutów

Data publikacji 23.02.2016

Policjanci z komisariatu w Paradyżu w powiecie opoczyńskim zatrzymali 56-letnią mieszkankę gminy Żarnów. Kobiecie zarzucono kradzież pieniędzy, należących do Urzędu Gminy w Żarnowie. Podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O podejrzeniu kradzieży pieniędzy organy ścigania zostały powiadomione w połowie lutego 2016r. Wówczas do opoczyńskiej prokuratury zgłosił się przedstawiciel Zarządu Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej, działającej przy żarnowskim urzędzie gminy i złożył zawiadomienie o kradzieży pieniędzy. Wstępnie ustalono, że w kasie brakowało około 200 tysięcy złotych.

Policjanci badający sprawę, po szczegółowej analizie zabezpieczonej dokumentacji stwierdzili, że na przestrzeni ostatnich 5 lat, 56-latka ukradła z kasy zapomogowo-pożyczkowej prawie ćwierć miliona złotych. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci będą w dalszym ciągu badać wszelkie okoliczności z nią związane. Co ważne, zostały już podjęte działania, zmierzające do zabezpieczenia roszczeń z tytułu powstałych szkód.

Była już pracownica urzędu, w świetle zebranych dowodów, przyznała się do zarzucanych jej czynów. Kobieta wykazała chęć dobrowolnego poddania się karze. Jednocześnie pragnie naprawić wyrządzone przez siebie szkody. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony