Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Policjanci z Sekcji ds. Przestępczości Pseudokibiców KWP w Szczecinie odnaleźli i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby, wobec których zastosowane zostały tymczasowe areszty.

Od kilkunastu tygodni funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie rozpracowywali źródło pojawiania się narkotyków na terenie kilku powiatów województwa zachodniopomorskiego. Wyniki pracy doprowadziły policjantów do małej miejscowości w gminie Choszczno. Na tym terenie znajdowało się kilka budynków gospodarczych i jeden mieszkalny. Ten ostatni został zaadoptowany na plantację. Trzy pomieszczenia zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt m.in. lampy oświetleniowe, grzejniki, wiatraki, nawilżacze powietrza,  filtry oraz nawozy. Funkcjonariusze w sumie zabezpieczyli 318 krzewów konopi indyjskich o wysokości od 60 do 90 cm.

Zatrzymania w sprawie były podzielone na dwa etapy. Pierwsze z nich miało miejsce gdy policjanci  weszli na teren plantacji – wtedy zatrzymany został 28-letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego. Mieszkał on w tym budynku i doglądał roślin.

Kolejne zatrzymanie było dynamiczne. Policjanci namierzyli samochód drugiego ze sprawców i zatrzymali go w trakcie jazdy na  krajowej S3, w pobliżu Szczecina. U 22-latka również mieszkańca Stargardu Szczecińskiego w trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli m.in. młynki, wagi  z pozostałością suszu, 177 gramów marihuany oraz około 10 tys. zł. w gotówce. Ten mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, podejrzany jest również o udział w napadach na stacje benzynowe.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty uprawy konopi, mogących dostarczyć znaczną ilość środka odurzającego. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych sędzia zastosował tymczasowe aresztowania na trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / ms)
 

  • krzewy konopi
  • zabezpieczone narkotyki
  • krzewy konopi
  • krzewy konopi
  • krzewy konopi

Film Policjanci zlikwidowali plantację konopi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantację konopi (format flv - rozmiar 19.07 MB)

Powrót na górę strony