Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł wodomierze i czcionki introligatorskie

Data publikacji 23.02.2016

Policjanci z poznańskiej Wildy zatrzymali mężczyznę, którego przestępstwa były bardzo uciążliwe dla mieszkańców południowej dzielnicy Poznania. Kradł wodomierze z piwnic co pozbawiało ludzi bieżącej wody. Jego łupem padło również ok. 500 sztuk unikatowych czcionek introligatorskich. Łącznie 24-latek usłyszał 12 zarzutów, za które grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Od września 2015 roku do lutego 2016 roku na terenie poznańskiej Wildy dochodziło do bardzo uciążliwych przestępstw dla mieszkańców. Z piwnic ginęły wodomierze, przez co mieszkańcy nie mieli dostępu do bieżącej wody nawet przez kilkanaście godzin. 10 lutego br., policjanci z komisariatu na ul. Chłapowskiego, zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanego o te włamania 24-latka. Jak wynika z ustaleń, młody człowiek skradl 10 wodomierzy z piwnic. Mężczyzna włamał się również do drukarni znajdującej się w jednej z piwnic, skąd skradł unikatowe czcionki introligatorskie. Łącznie łupem złodzieja padło prawie 500 sztuk czcionki.

Podczas dokonywanych przestępstw, podejrzany ubrany był w kurtę z napisem „ochrona”, co pozwalało mu bezkarnie wchodzić do piwnic, tłumacząc mieszkańcom, że otrzymał zgłoszenie o włamaniu. Skradzione wodomierze oraz metalowe czcionki introligatorskie, mężczyzna sprzedawał na pobliskich złomowiskach.

Szkody jakie wyrządził 24-latek oszacowano na 25 tys. złotych, jednak większe straty ponosili mieszkańcy poznańskiej Wildy, którzy nie mieli dostępu do wody.

Zatrzymany  usłyszał 12 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Czcionki introligatorskie skradzione z piwnicy
  • Czcionki introligatorskie skradzione z piwnicy i skradzione wodomierze
  • Zabezpieczone metalowe elementy skradzione z piwnic
  • Czcionka introligatorska skradziona z piwnicy
  • Zabezpieczone metalowe elementy skradzione z piwnic
  • Zatrzymany za włamania do piwnic

Film Kradł wodomierze i czcionki introligatorskie

Pobierz plik Kradł wodomierze i czcionki introligatorskie (format mp4 - rozmiar 5.29 MB)

Powrót na górę strony