Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o napaść na kobietę na tle seksualnym

Data publikacji 24.02.2016

W miniony poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, po kilkunastu godzinach intensywnych poszukiwań, zatrzymali 20–letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia kobiety.

O napaści o podłożu seksualnym na młodą kobietę, policjanci zostali zaalarmowani w sobotni wieczór (20.02.2016 r.) tuż przed godziną 21.00. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości Gminy Kęty w chwili, gdy 20–latka pieszo wracała z przystanku autobusowego. Nieznany mężczyzna zaatakował ją, a następnie obezwładnił. Pokrzywdzona zachowała jednak „zimną krew”, kopnęła napastnika, a następnie wyrwała się z jego uścisku i uciekła do pobliskich domów.

Policjanci, posiadając rysopis sprawcy, natychmiast wszczęli czynności, zmierzające do jego zatrzymania.

W efekcie prowadzonych przez kilkanaście godzin intensywnych działań funkcjonariusze natrafili na ślady, które doprowadziły ich do 20-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyzna w poniedziałek rano (22.02.2016 r.) został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Dowody zebrane w toku postępowania potwierdziły jego udział w przestępstwie, w związku z tym wkrótce przed Sądem odpowie za usiłowanie zgwałcenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony