Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny podpalacz zatrzymany

Data publikacji 24.02.2016

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o szereg podpaleń na terenie osiedla Zachód w Zduńskiej Woli. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję za inne przestępstwa. Podpalał piwnice bloków, a także podłożył ogień pod drzwi 2 mieszkań. Usłyszał zarzuty 5 podpaleń. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do  podpaleń komórek piwnicznych doszło w godzinach wieczornych 16, 18 i 19 lutego 2016r w 4 blokach na osiedlu Zachód. Spaleniu uległy drzwi komórek i znajdujące się w nich przedmioty.

19 lutego pożary w dwóch blokach przy ulicy Łódzkiej były tak groźne, że z budynków ewakuowano wszystkich mieszkańców. 22 lutego po południu ktoś podpalił drzwi 2 mieszkań w bloku przy ul. Łódzkiej.

Wstępnie ustalono, że podpalacz działał za każdym razem tak samo i była to ta sama osoba. Sytuacje zagrażały życiu i zdrowiu wielu osób. Dlatego wszystkie zdarzenia połączono w jedną całość. Po kilku dniach intensywnej pracy, przesłuchiwania świadków, analizowaniu zebranych informacji i dowodów zabezpieczonych w miejscach podpaleń, śledczy wytypowali sprawcę.

22 lutego w godzinach popołudniowych mundurowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Był zaskoczony wizytą policjantów i nie stawiał oporu. Został doprowadzony do komendy policji i osadzony w areszcie. Następnego dnia na podstawie zebranych przez śledczych materiałów prokurator przedstawił podpalaczowi zarzuty 5 podpaleń. Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Łodzi / ig
 

  • Seryjny podpalacz zatrzymany #1
  • Seryjny podpalacz zatrzymany #2
  • Seryjny podpalacz zatrzymany #3

Film Seryjny podpalacz zatrzymany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Seryjny podpalacz zatrzymany (format flv - rozmiar 7.25 MB)

Powrót na górę strony