Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa wyłudzająca pożyczki przez Internet

Data publikacji 24.02.2016

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może 3 osobom, ustalonym i zatrzymanym przez wrocławskich policjantów. Podejrzani są o wyłudzenia lub usiłowania wyłudzeń przez internet pożyczek, w kwocie nie mniejszej niż 160 tys. złotych. Sprawcy mają na swoim koncie co najmniej 200 tego typu czynów. Cała trójka już usłyszała zarzuty oszustwa. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań, rozpracowali grupę zajmującą się wyłudzaniem pożyczek przez Internet. W sprawie zatrzymano 3 osoby, dwie kobiety i mężczyznę, mieszkańców powiatów zgorzeleckiego i lwóweckiego, w wieku od 19 do 31 lat.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą oraz zebranego przez nich materiału, podejrzani mają na swoim koncie co najmniej 200 wyłudzeń lub usiłowań wyłudzeń pożyczek w kwocie około 160 tys. złotych. Sprawcy wnioskując o pożyczkę posługiwali się danymi innych osób. Dane te wyszukiwali w Internecie i wykorzystywali później w nielegalny sposób.

W miejscach zamieszkania osób zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe oraz dokumentację potwierdzającą przestępczy proceder. Cała trójka usłyszała już w tej sprawie zarzuty oszustwa. Teraz za czyny, o które są podejrzani, grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony