Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione auto i zatrzymali złodziei

Data publikacji 25.02.2016

Kryminalni z będzińskiej komendy w ciągu niespełna doby zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodu. Stróże prawa odzyskali też renault megane skradzione wczoraj w Czeladzi przy ulicy Szpitalnej. Dalszym losem mężczyzn zajmie się teraz prokurator i sąd. Za kradzież zatrzymanym może grozić nawet 5 lat więzienia.

Do kradzieży renault megane doszło wczoraj rano, 24.02.br., w Czeladzi przy ulicy Szpitalnej. W czasie, gdy 37-letni właściciel auta przebywał w szpitalu, złodziej wykorzystał jego nieuwagę i skradł z plecaka należącego do mężczyzny kluczyki, a następnie odjechał z parkingu jego samochodem.

Będzińscy policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za jego kradzież. Stróże prawa ustalili miejsce, w którym złodziej pozostawił samochód. Tuż przed północą, po kilkugodzinnej obserwacji, zauważyli w pobliżu auta trzech młodych mężczyzn. Sprawcy wpadli w przygotowaną zasadzkę w momencie, gdy próbowali odjechać skradzionym autem. Zatrzymanymi okazali się 25-letni katowiczanin oraz dwaj mieszkańcy Będzina w wieku 27 i 33 lat.

Trójka zatrzymanych mężczyzn trafiła do policyjnego aresztu. Skradzione auto wróciło już do właściciela. Za kradzież zatrzymanym może grozić nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja