Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na bank w Jarosławiu, jest w rękach policji

Data publikacji 25.02.2016

36-letni rzeszowianin odpowie za napad na placówkę bankową w Jarosławiu. Kilkanaście dni temu grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną, zmusił ją do wydania pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany w Rzeszowie przez policyjnych antyterrorystów. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do napadu na placówkę bankową w Jarosławiu doszło 12 lutego. Przed 15:00 do pomieszczenia kasowego wszedł młody mężczyzna, na głowie miał czapkę i kaptur. W kierunku kasjerki skierował przedmiot przypominający broń i zażądał pieniędzy. Kobieta wydała mu gotówkę, po czym napastnik oddalił się.
 
Policjanci błyskawicznie zareagowali na sygnał o napadzie, mimo to nie udało się od razu zatrzymać sprawcy. Rozpoczęła się żmudna praca policyjnych śledczych. Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady przestępstwa. Funkcjonariusze z Jarosławia docierali do świadków, analizowali nagrania monitoringu, zbierali wszelkie informacje, które mogły doprowadzić do ustalenia sprawcy. W wyjaśnienie tej sprawy zaangażowali się też policjanci z kilku wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajmujący się pracą operacyjną.
 
W ustaleniu tożsamości sprawcy pomocne okazały się zapisy kamer monitoringu. Na ich podstawie policjanci wytypowali samochód, którym mógł poruszać się napastnik. Okazało się, że pojazd ten został wcześniej wypożyczony. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP ustalili kim były osoby, które z tego samochodu korzystały. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Rzeszowa.
 
Policjanci zbierali informacje o tych osobach, gromadząc dowody ich udziału w przestępstwie. Kilka dni temu ustalili, że mężczyźni korzystają z innego, również wypożyczonego samochodu. Podejrzany pojazd zostal rozpoznany na ulicach Rzeszowa. Wtedy zapadła decyzja o jego zatrzymaniu. Istniała obawa, że osoby poruszające się autem mogą posiadać broń, dlatego też w ich zatrzymaniu wzięli udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie.
 
Dwaj rzeszowianie, w wieku 36 i 40 lat, trafili do policyjnego aresztu. Jeden z nich, 36-latek, usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Drugi z mężczyzn, dotychczas nie usłyszał zarzutów. Policjanci nadal sprawdzają jaka była jego rola w całym zdarzeniu. 
 
Wczoraj podejrzany został przesłuchany przez prokuratora. Policjanci i prokurator skierowali do sądu wniosek o zastosowanie w stosunku do niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego dalszym losie. 
 
Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

  • Zatrzymanie podejrzanych
  • Policjant obezwładnia jednego z zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Napadł na bank w Jarosławiu, jest w rękach policji

Pobierz plik Napadł na bank w Jarosławiu, jest w rękach policji (format mp4 - rozmiar 8.33 MB)

Powrót na górę strony