Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany nielegalny salon gier hazardowych

Data publikacji 26.02.2016

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z radomskiego urzędu celnego zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. Za naruszenie przepisów o grach hazardowych właścicielowi nielegalnego salonu gier grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia.

Wspólne działania policjantów i celników ukierunkowane były na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Stróże prawa sprawdzili salon gier mieszczący się w Przysusze. Podejrzewali, że mogą tam być urządzane nielegalne gry hazardowe. Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach hazardowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry wbrew obowiązującym przepisom. 

Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara administracyjna (12 tys. zł. za każdy automat) oraz odpowiedzialność karno-skarbowa (kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3).

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony