Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 podejrzanych i 20 zarzutów za handel narkotykami

Data publikacji 26.02.2016

Prokuratura i Policja zakończyły aktem oskarżenia sprawę przeciwko kolejnym dilerom narkotyków. Pięć osób podejrzanych o ten proceder usłyszało 20 zarzutów dotyczących handlu narkotykami i posiadania substancji psychotropowych.

Na przełomie marca i kwietnia 2015 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali do wyjaśnienia młodego mężczyznę, mieszkańca powiatu żagańskiego, podejrzewanego o handel narkotykami. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów związanych z popełnieniem przestępstw narkotykowych. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Żaganiu 28-letni mieszkaniec Żagania został tymczasowo aresztowany. Policjanci przez kilka miesięcy zbierali dowody dotyczące kolejnych przestępstw narkotykowych i ustalali osoby powiązane z aresztowanym 28-latkiem. 

Wielomiesięczne śledztwo w tej sprawie pozwoliło na skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko 5 osobom podejrzanym o handel, nieodpłatne udzielanie środków psychotropowych i posiadanie narkotyków. Zarzuty wobec podejrzanych o handel narkotykami są bardzo rozbudowane i dotyczą głównie 2014 roku. Np. jeden z zarzutów, który usłyszał 28-letni mieszkaniec Żagania ( aresztowany w 2015 roku)  to wielokrotna sprzedaż metaamfetaminy młodemu człowiekowi  przez okres ponad dwóch lat, za łączną sumę nie mniejszą niż 40 tysięcy złotych. Właśnie temu podejrzanemu policjanci przedstawili najwięcej – aż 7 rozbudowanych zarzutów.

Na ławie oskarżonych zasiądzie również żona aresztowanego dilera, która w prowadzonym śledztwie usłyszała 6 zarzutów związanych z handlem narkotykami. Oboje podejrzani są o sprzedaż narkotyków innym osobom za łączną kwotę nie mniejszą niż 54,5 tysiące złotych. Podejrzani w wieku 25 - 31 lat ( 4 mężczyźni i 1 kobieta) usłyszeli łącznie 18 zarzutów związanych głównie z handlem narkotykami na terenie Żagania oraz z nieodpłatnym udzielaniem środków psychotropowych i posiadaniem narkotyków. Zatrzymani są mieszkańcami powiatu żagańskiego.

Za handel narkotykami grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony