Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napady na banki z bronią w ręku

Data publikacji 26.02.2016

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanemu o napad na bank z użyciem broni. Mężczyzna, który wpadł w ręce wrocławskich policjantów na terenie Łodzi, już usłyszał zarzut napadu i nielegalnego posiadania broni. Funkcjonariusze podejrzewają go też o kilka innych napadów na placówki bankowe, również na terenie kraju. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napady na banki z użyciem broni. Zatrzymany to 38 – letni mieszkaniec Łodzi i właśnie tam wytropili go wrocławscy policjanci. Mężczyzna został przewieziony do Wrocławia, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Nad wyjaśnieniem sprawy napadów na banki, policjanci pracowali od kilku miesięcy. Szczegółowo analizowali każde zaistniałe zdarzenie pod kątem działania sprawcy. Na pewnym etapie prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, że za tymi zdarzeniami może stać jedna osoba. Dalsze działania operacyjne prowadzone były już również w tym kierunku.

Policjanci szczegółowo analizowali sposób zachowania się sprawcy i trasy jego przemieszczania. Tropy prowadziły w inne regiony kraju. Za nimi podążali funkcjonariusze. Zebrany materiał dał policjantom podstawę do wytypowania osoby podejrzewanej o te zdarzenia. Do zatrzymania mężczyzny doszło w Łodzi. Gdy wrocławscy policjanci weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny, był on kompletnie zaskoczony.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. pistolet oraz elementy ubrań wykorzystywanych podczas napadów. Jak ustalono sprawca przemieszczał się środkami komunikacji zbiorowej – autobusami lub pociągami. Po napadzie wracał do Łodzi. Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał już zarzut napadu na placówkę bankową, do którego doszło w styczniu 2016 r. na wrocławskich Krzykach oraz posiadania broni bez zezwolenia.

Policjanci podejrzewają go też o kilka innych napadów na placówki bankowe, również na terenie kraju. Za czyn, o który jest on obecnie podejrzany, grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 26 lutego 2016 r. na wniosek prokuratury, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Zatrzymany za napady na banki z bronią w ręku

Pobierz plik Zatrzymany za napady na banki z bronią w ręku (format mp4 - rozmiar 9.09 MB)

Powrót na górę strony