Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do ulicznych wyścigów

Data publikacji 29.02.2016

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego komendy miejskiej i wojewódzkiej policji przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych, jazdy „driftem” oraz innych zachowań kierujących mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas nielegalnego zlotu pod nazwą "Illegal Night 2K16-Charity Night" w Łodzi.

27 lutego 2016 r. o godz. 19:00 na parkingu CH TESCO przy ul. Pojezierskiej zgromadziło się około 800 pojazdów i ponad 2000 osób, które po godz. 22:00 przemieściły się w rejon ronda na ulicy Józefiaka, gdzie planowano rozegrać uliczne wyścigi. Z uwagi na obecność policjantów do wyścigów nie doszło.

Następnie uczestnicy zlotu podzieli się na mniejsze grupy i przejechali na parkingi w rejonie ulic Szczecińskiej, Aleksandrowskiej, Pabianickiej, Al.Włókniarzy i Strykowskiej. Za każdym razem towarzyszyli im policjanci, którzy reagowali na wykroczenia i kontrolowali pojazdy biorące udział w imprezie. Przed godz. 1:00 w nocy uczestnicy nielegalnego zlotu rozjechali się do domów.

Podczas tych działań policjanci skontrolowali 116 pojazdów, wylegitymowali 139 osób, nałożyli 85 mandatów karnych na kwotę 14400 zł, zatrzymali 5 uprawnień do kierowania za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz 4 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze skierowali także 2 wnioski o ukaranie do sądu.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony