Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolili się, jak ścigać przestępców w sieci

Data publikacji 29.02.2016

Ponad 40 policjantów z wydziałów i sekcji dw. z przestępczością gospodarczą szkoliło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Spotkanie przygotował Sekcja dw. z Cyberprzestępczością. Na szkolenie zaroszeni zostali także przedstawiciele znanego portalu aukcyjnego oraz osoby reprezentujące firmy komputerowe.

To, że w sieci możemy zostać oszukani i stracić oszczędności całego życia nie jest niczym nowym. Policjanci, którzy walczą z tego typu przestępczością cały czas się szkolą, ponieważ Internet poza tym, że znacznie ułatwia nam życie, to może również być narzędziem służącym przestępcom.

Współpraca z popularnymi portalami aukcyjnymi oraz reprezentantami pokrzywdzonych firm, jest niezwykle ważna. Stąd na szkolenie organizowane przez Sekcję dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zaproszono także przedstawiciela działu bezpieczeństwa Grupy Allegro oraz Pana Pawła Sawickiego z kancelarii prawnej. Prelegenci przekazali funkcjonariuszom wiele cennych informacji pozwalających skuteczniej walczyć z przestępcami w sieci.

W spotkaniu uczestniczył również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Tomczak, który podkreślił, jak ważna jest praca funkcjonariuszy w cyberprzestrzeni.

(KWP w Opolu / ak)

Powrót na górę strony