Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano BMW skradzione na terenie Niemiec przez obywatela Litwy

Data publikacji 29.02.2016

Ełccy policjanci zatrzymali 29-letniego Litwina, który jechał skradzionym na terenie Niemiec samochodem marki BMW 7. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli policyjnej i podjął próbę ucieczki. W jej trakcie staranował radiowóz, a gdy już nie mógł jechać skradzionym samochodem próbował z niego uciec. Został zatrzymany przez policjantów i już usłyszał zarzut kradzieży samochodu oraz narażenia policjantów na utratę życia lub zdrowia.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego podczas dojazdu na interwencję w okolicach miejscowości Bobry zauważyli BMW 7, którego kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Gdy policyjny samochód zbliżył się do niego, ten gwałtowanie przyspieszył i zaczął uciekać. Nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie się i skręcił w boczną drogę.

Policjanci w porozumieniu z dyżurnym jednostki pojechali za mężczyzną i podjęli działania blokadowe. Mężczyzna za wszelką cenę próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy został zablokowany przez policjantów, usiłował jeszcze staranować policyjny samochód wjeżdżając w niego.

Gdy potem nie mógł już jechać, próbował zbiec z pojazdu, co uniemożliwili mu policjanci, którzy go zatrzymali.

Podczas legitymowania okazało się, że kierowcą był 29-letni obywatel Litwy, a luksusowe BMW zostało skradzione na terenie Niemiec.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady oraz przedmioty znajdujące się w środku mogące mieć związek z przestępstwem.

Litwin w obecności biegłego został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna odpowie także za liczne wykroczenia drogowe, które popełnił.

Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • Oględziny BMW
  • Oględziny BMW
  • Oględziny BMW
Powrót na górę strony