Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa

Data publikacji 29.02.2016

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 3 białostoczan podejrzanych o kradzieże paliwa z ciągników siodłowych, do których dochodziło od grudnia ubiegłego roku. Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży, a całokształt ich przestępczej działalności badają teraz funkcjonariusze z białostockiej komendy miejskiej Policji.

Dzisiaj rano (29.02.2016 r.) funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wkroczyli do trzech mieszkań na białostockich osiedlach Słoneczny Stok i Starosielce. Tam zatrzymani zostali trzej białostoczanie w wieku od 19 do 20 lat.

Zatrzymania były rezultatem wnikliwych ustaleń operacyjnych białostockich policjantów, którzy pracowali nad sprawą kradzieży paliwa ze zbiorników ciągników siodłowych zaparkowanych na jednej z posesji w miejscowości Bogdanki. Na początku lutego bieżącego roku o trzech takich zdarzeniach, do których, w krótkich odcinkach czasu dochodziło od grudnia ubiegłego roku, powiadomił policjantów pokrzywdzony właściciel. Fragment jednego z tych zdarzeń został także zarejestrowany przez monitoring właściciela.

Mimo publikacji zarejestrowanego monitoringiem wizerunku sprawcy kradzieży, do policjantów nie trafił żaden sygnał o tym, że ktoś z obywateli rozpoznał sprawcę. Jednak wnikliwa praca funkcjonariuszy i analiza zabezpieczonych śladów doprowadziła do wytypowania i zatrzymania podejrzewanych o kradzieże. Cała trójka usłyszy teraz zarzuty kradzieży przeszło tysiąca litrów paliwa.

Dodatkowo z ustaleń pracujących nad tą sprawą funkcjonariuszy wynika, że dwaj z zatrzymanych mają na sumieniu również inne kradzieże, za które już wcześniej usłyszeli zarzuty. Teraz funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz wnikliwie badają całokształt przestępczej działalności zatrzymanych mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / ak)

  • Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa #1
  • Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa #2
  • Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa #3
  • Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa #4
  • Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa #5
  • Funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży paliwa #6

Film Zatrzymani w związku z kradzieżami paliwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani w związku z kradzieżami paliwa (format flv - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony