Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce

Data publikacji 02.03.2016

Policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjne na trasach dolnośląskich. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierowców na podstawowe zasady bezpieczeństwa i przypomnienie, jakich zachowań na tego typu szlakach komunikacyjnych należy unikać, by nie doprowadzić do ewentualnej tragedii. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego prowadzili swoje pojazdy zgodnie z przepisami. Funkcjonariusze skontrolowali 500 samochodów i ujawnili ponad 300 wykroczeń, w tym blisko 200 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących, w związku z okresem zimowym przeprowadzili kolejną akcję prewencyjną „Bezpiecznie na autostradzie i ekspresówce”. Działania zorganizowano na dolnośląskim odcinku autostrady A4 oraz drogach A8 i S8.

Podczas akcji funkcjonariusze wykorzystywali radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w rejestratory obrazu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących tj.: nadmierną prędkość, niesygnalizowanie wykonywanych manewrów, nieprawidłowe wyprzedzanie pojazdów lub zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, a także kontrolowali osoby, które nie zachowywały wymaganej odległości między pojazdami oraz nieprawidłowo przewoziły pasażerów.

Jeden z przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości uchwycił policyjny wideorejestrator. Kierujący audi przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Dodatkowo mężczyzna nie miał prawa jazdy, ponieważ odebrał mu je wcześniej sąd. W związku z tym auto zostało zabrane przez lawetę, a sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

W innym przypadku na nagraniu zarejestrowano kierowcę volkswagena, który na skrzyżowaniu skręca w lewo z pasa do jazdy na wprost, czyniąc to jeszcze na czerwonym świetle. Tutaj także policjanci podjęli interwencję i stosowne kroki prawne w stosunku do osoby, która stworzyła na drodze duże zagrożenie w ruchu.

Funkcjonariusze zatrzymali także prawie 30 dowodów rejestracyjnych w związku z brakiem aktualnych badań lub złym stanem technicznym pojazdów.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / ak)

 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #1
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #2
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #3
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #4
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #5
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #6
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #7
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #8
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #9
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #10
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #11
 • Działania dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce #12

Film Podsumowanie działań dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podsumowanie działań dolnośląskich policjantów na autostradach i ekspresówce (format flv - rozmiar )

Powrót na górę strony