Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udowodnili podejrzanemu 6 napadów na banki

Data publikacji 02.03.2016

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymanemu 38-latkowi udowodnili 6 napadów na placówki bankowe na terenie Wrocławia i kraju. Mężczyzna wpadł w ręce wrocławskich policjantów kilka dni temu na terenie Łodzi. Usłyszał zarzuty napadów i nielegalnego posiadania broni. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpadł mężczyzna podejrzany o napady na banki z użyciem broni. Zatrzymanego 38–letniego mieszkańca Łodzi wytropili wrocławscy policjanci. Mężczyzna został przewieziony do Wrocławia, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Nad wyjaśnieniem sprawy napadów na banki policjanci pracowali od kilku miesięcy. Szczegółowo analizowali każde zaistniałe zdarzenie pod kątem działania sprawcy. Na pewnym etapie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że za tymi zdarzeniami może stać jedna osoba. Dalsze działania operacyjne prowadzone były już również w tym kierunku.

Policjanci szczegółowo analizowali sposób zachowania się podejrzanego i trasy jego przemieszczania. Tropy prowadziły w inne regiony kraju. Za nimi podążali funkcjonariusze. Zebrany materiał dał policjantom podstawę do wytypowania osoby podejrzewanej o te przestępstwa. Do zatrzymania mężczyzny doszło w Łodzi. Zastany w mieszkaniu był kompletnie zaskoczony.

W środku funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. pistolet oraz elementy ubrań wykorzystywanych podczas napadów. Jak ustalono, podejrzany przemieszczał się środkami komunikacji zbiorowej – autobusami lub pociągami. Po napadzie wracał do Łodzi.

Policjanci do obecnej chwili, podczas prowadzonych czynności, udowodnili mieszkańcowi Łodzi 6 napadów na palcówki bankowe z użyciem broni. Mężczyzna usłyszał już zarzuty napadów oraz posiadania broni bez zezwolenia. Za czyn, o który jest on obecnie podejrzany, grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Film Napady na bank

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Napady na bank (format flv - rozmiar )

Powrót na górę strony