Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

Data publikacji 04.03.2016

Zabezpieczonych kilkanaście worków z zawartością krajanki tytoniowej i ponad 6 tys. papierosów to rezultat działań operacyjnych średzkich policjantów. Wartość uszczuplenia należności w podatku akcyzowym, jaką spowodował 24-letni mężczyzna, szacuje się na ponad 95 tys. złotych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali młodego mężczyznę w związku z posiadaniem znacznych ilości papierosów i tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W miejscu zamieszkania 24-latka funkcjonariusze ujawnili 13 worków z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze blisko 130 kg oraz ponad 6 tys. sztuk papierosów. Zabezpieczono również dwa telefony komórkowe.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalono, był już wcześniej karany za przestępstwo przeciwko mieniu. 

Podjęte przez policjantów w związku ze sprawą działania, w tym zgromadzony materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie 24-letniemu mężczyźnie zarzutu przechowywania wyrobów tytoniowych i tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, szacowanych na ponad 95 tys. złotych.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w wysokości 4 tys. złotych.

Policjanci obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, również pod kątem nielegalnego posiadania alkoholu, który został zabezpieczony na miejscu.

(KWP we Wrocławiu / ak)

  • Nielegalny tytoń, papierosy, alkohol #1
  • Nielegalny tytoń, papierosy, alkohol #2
  • Nielegalny tytoń, papierosy, alkohol #3
  • Nielegalny tytoń, papierosy, alkohol #4

Film Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

Pobierz plik Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy (format mp4 - rozmiar 9.48 MB)

Powrót na górę strony