Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny fałszywy krewny

Data publikacji 08.03.2016

Kryminalni z Ursynowa zatrzymali kolejną osobę, która chciała oszukać straszą kobietę metodą „na wnuczka i policjanta” na kwotę 40 tys. zł. Czujny pracownik banku powiadomił funkcjonariuszy o swoim podejrzeniu. Policjanci zareagowali błyskawicznie i 21-letni Sebastian K. wpadł w ich ręce w chwili, gdy odbierał od pokrzywdzonej kopertę, w której miała być gotówka. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 22-letniego Janusza S. Mężczyzna usłyszał również zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu policjanci zespołu kryminalnego otrzymali informację od czujnego pracownika banku, który podejrzewał, że jedna z klientek może być właśnie oszukiwana metodą „na wnuczka i policjanta”. Kryminalni błyskawicznie przygotowali zasadzkę. Zatrzymali 21-letniego Sebastiana K. w momencie, kiedy pod bankiem miał odebrać kopertę od pokrzywdzonej kobiety, w której miały być pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy przesłuchali kobietę, świadków, zebrali materiał dowodowy oraz przedstawili zatrzymanemu zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą kilka dni temu wytypowali kolejną osobę wchodzącą w skład grupy dokonującej tych oszustw i wspólnika 21-letniego Sebastiana K. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu na terenie Bielan. Śledczy przedstawili mu zarzuty współudziału w usiłowaniu oszustwa. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony