Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni włamywacze zatrzymani w Tarnowie

Data publikacji 09.03.2016

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy wyłamując drzwi balkonowe włamywali się do mieszkań. Interesowała ich gotówka, złota biżuteria oraz elektronika. Mężczyźni dokonali kradzieży na łączną sumę 52 tys. złotych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Z nadejściem nowego roku młodzi, bezrobotni mężczyźni z Krakowa, postanowili zdobywać pieniądze dokonując kradzieży. Ponieważ obawiali się, że w swoim mieście mogą zostać rozpoznani - postanowili dokonywać włamań poza Krakowem.

Jednym z miast, jakie wybrali na swój cel, był Tarnów. Pojawili sie tu 1 marca 2016 r., aby po raz kolejny okraść wytypowane mieszkania. Ich sposób pokonania zabezpieczeń był bardzo prosty. Za pomocą zwykłego śrubokręta dokonywali podważenia drzwi balkonowych, a następnie wchodzili do środka, skąd dokonywali kradzieży gotówki, złotej biżuterii oraz sprzętu elektronicznego. Tym razem jednak zostali zatrzymani przez tarnowskich policjantów na gorącym uczynku, gdy wychodzili z mieszkania z laptopem i złota biżuterią.

Okazało się, że 28- i 37-latek nie po raz pierwszy dokonywali włamań. Tarnowscy policjanci udowodnili mężczyznom w sumie 17 tego typu przestępstw, z czego 8 w samym Tarnowie, 5 w Rzeszowie, 3 w Bochni i 1 w Brzesku.

Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, mężczyzn zwolniono. Będą odpowiadać przed tarnowskim sądem „z wolnej stopy” za przestępstwo określone w art. 279 kk, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony