Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy

Data publikacji 09.03.2016

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę, która handlowała podrobionymi perfumami. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 7 tys. sztuk flakoników o rynkowej wartości blisko 400 tys. złotych. Za handel artykułami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

17 lutego br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zatrzymali kobietę podejrzaną o handel podrobionymi perfumami. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-latka uczyniła sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, a podrobione produkty sprzedawała w salonie fryzjerskim na terenie poznańskiego Nowego Miasta.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania i salonu fryzjerskiego należącego do kobiety, policjanci zabezpieczyli blisko 7 tys. sztuk różnego rodzaju flakoników z cieczą, a także zakrętki i pudełka, w które perfumy były pakowane.

Przedstawiciel firm będących właścicielami znaków towarowych wstępnie oszacował starty na kwotę prawie 400 tys. złotych. Obecnie śledczy sprawdzają, od jak dawna kobieta sprzedawała podrobione perfumy i jak rozległy był zakres jej działania.

Handel artykułami z podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej - za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / ak)

  • Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy #1
  • Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy #2
  • Policjanci zabezpieczyli podrobione perfumy #3

Film Zabezpieczone podrobione perfumy

Pobierz plik Zabezpieczone podrobione perfumy (format mp4 - rozmiar 4.05 MB)

Powrót na górę strony