Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Omal nie doszło do tragedii

Data publikacji 09.03.2016

Policjant z kieleckiej drogówki będąc w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Natychmiast zareagował i zatrzymał kierującego, a całe zajście zarejestrował dzięki kamerze zainstalowanej w swoim prywatnym samochodzie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (08.03.2016 r.) przed południem w centrum Kielc. Funkcjonariusz kieleckiej drogówki poruszał się swoim prywatnym autem jedną z kieleckich ulic w centrum miasta. W pewnym momencie zauważył kierującego Fiatem, który nie zareagował na widok pieszego przechodzącego po wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Tylko szybka reakcja młodego mężczyzny uchroniła go przed wypadkiem. Pieszy w ostatniej chwili odskoczył sprzed maski pojazdu, który próbował go najechać. Policjant natychmiast zareagował widząc to zdarzenie i postanowił zatrzymać kierującego. Całą sytuację do której doszło na przejściu dla pieszych, zarejestrowała kamera zamontowana w prywatnym pojeździe policjanta.

Wezwani na miejsce mundurowi z kieleckiej drogówki ustalili, że kierującym, który omal nie potrącił pieszego, był 23-latek z powiatu pińczowskiego. Kierujący Fiatem był trzeźwy, jednak nie posiadał przy sobie prawa jazdy, tłumaczył policjantom, że zostawił je w domu, a pieszego nie zauważył.

23-latek za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

(KWP w Kielcach / ak)

Film Omal nie doszło do tragedii

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Omal nie doszło do tragedii (format flv - rozmiar 4.96 MB)

Powrót na górę strony