Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże w hotelach w całej Polsce

Data publikacji 09.03.2016

Policjanci z Legnicy zatrzymali czterech mieszkańców Górnego Śląska, którzy włamywali się do pokoi hotelowych na terenie całego kraju, kradnąc rzeczy osobiste gości, głównie obcokrajowców. Łupem złodziei padł przede wszystkim sprzęt elektroniczny, laptopy, aparaty fotograficzne, biżuteria i pieniądze. Straty w tej sprawie szacowane są na kwotę blisko 70 tys. złotych. Legniccy funkcjonariusze zatrzymali sprawców na terenie Katowic i Nowej Soli. Teraz podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, ustalili i zatrzymali cztery osoby w wieku od 19 do 51 lat, podejrzane o włamania i kradzieże w hotelach na terenie całego kraju. Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego.

Prowadząc czynności w tej sprawie, legniccy policjanci udowodnili zatrzymanym co najmniej 24 włamania na szkodę gości hotelowych, głównie obcokrajowców. Straty szacuje się na kwotę blisko 70 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, włamywacze działali na terenie całego kraju. Funkcjonariusze udowodnili im włamania dokonane m.in. w Legnicy, Łańcucie, Bielsku-Białej, Szczyrku i Kołobrzegu. Obecnie trwają czynności, zmierzające do potwierdzenia kolejnych włamań. Funkcjonariusze nie wykluczają, że przestępcy działali także na terenie Niemiec i Czech.

Policjanci zatrzymali podejrzanych na terenie Katowic i Nowej Soli. Teraz może grozić im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Wobec jednego z nich sąd zastosował już tymczasowy areszt.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony