Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porozumienie w sprawie zakupu samochodów z napędem hybrydowym dla wałbrzyskiej Policji

W ramach ogólnomiejskiego projektu „Wałbrzych moje miasto - bezpieczne i ekologiczne”, który zwyciężył w IV edycji budżetu partycypacyjnego, w wałbrzyskim Ratuszu Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski oraz Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej podpisali porozumienie, na mocy którego gmina Wałbrzych przekaże milion złotych na zakup radiowozów z napędem hybrydowym.

Projekt „Wałbrzych moje miasto – bezpieczne i ekologiczne” złożony przez mieszkańców tego miasta, zwyciężył wśród projektów ogólnomiejskich w IV edycji wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego. Bezpieczeństwo jest dobrem publicznym, z którego istnienia zdajemy sobie sprawę dopiero w momencie jego zagrożenia. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie naszych bliskich, nas samych, mienia prywatnego i społecznego. Mieszkańcy Wałbrzycha chcą, aby coraz piękniejsze parki, skwery i place zabaw służyły ludziom zgodnie z ich przeznaczeniem.

Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Wałbrzychu, przez zakup 12 radiowozów z napędem hybrydowym. Zakup samochodów z napędem elektryczno – benzynowym dla Policji będzie precedensem w skali kraju. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • podpisanie porozumienia #1
  • podpisanie porozumienia #2
  • podpisanie porozumienia #3
  • podpisanie porozumienia #4
Powrót na górę strony