Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy NYSA odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja, który ma na koncie także inne przestępstwa

Data publikacji 10.03.2016

Zgorzeleccy funkcjonariusze z polsko-niemieckiej, policyjnej grupy NYSA, odzyskali skradziony pojazd osobowy i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież. Jak wynika z ustaleń, zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze wiele innych przestępstw przeciwko mieniu. Jego łupem padały rowery górskie i nawigacje samochodowe. Swoją przestępczą działalnością mężczyzna spowodował straty w wysokości ponad kilkunastu tys. zł. Część z utraconych przedmiotów funkcjonariusze już odzyskali. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze dolnośląsko–saksońskiej grupy NYSA prowadzili działania wymierzone w zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas tch czynności na terenie powiatu zgorzeleckiegoo dnaleziono samochód osobowy, który został skradziony na terenie Niemiec z jednej z przygranicznych miejscowości.

Na podstawie sposobu działania sprawcy oraz zabezpieczonych śladów wytypowano podejrzewanego o ten czyn. Policjanci zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Zgorzelca. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że zatrzymany ma na koncie jeszcze wiele innych przestępstw.

To właśnie ten mężczyzna przez ostatnie tygodnie wielokrotnie kradł rowery oraz samochodowe nawigacje w przygranicznych miejscowościach. Policjanci ustalili, że ma na koncie kradzieże co najmniej 4 rowerów górskich oraz 8 nawigacji samochodowych. Straty oszacowano na ponad kilkanaście tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów już odzyskano.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja