Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał popełnić samobójstwo, zauważyli go na wiadukcie

Data publikacji 10.03.2016

Przez ponad dwie godziny świebodzińscy policjanci prowadzili poszukiwania mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Do działań zaangażowano kilkunastu policjantów. Mężczyzny poszukiwał również przewodnik z psem tropiącym. Desperat został odnaleziony w ostatniej chwili.

Do dyżurnego świebodzińskiej komendy w środę 9 marca br. kilkanaście minut po godzinie 17.00 zgłosiła się mieszkanka Świebodzina, która poinformowała o zaginięciu swojego męża. Mężczyzna opuszczając mieszkanie oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo.
Cenna była każda sekunda. Już po kilku minutach od przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny, zorganizowano akcję poszukiwawczą. Nie mając żadnych informacji na temat miejsca, do którego mógł udać się 28-letni mieszkaniec Świebodzina, krok po kroku, policjanci sprawdzali wszystkie ulice w mieście. Do poszukiwań skierowano również przewodnika z psem tropiącym.

Kilka minut po godzinie 19, patrol Wydziału Ruchu Drogowego powiadomił dyżurnego, że odnaleźli mężczyznę na wiadukcie nad torami kolejowymi. Z relacji policjantów wynika, że 28-latek sprawiał wrażenie zrezygnowanego, a fakt, iż w jego organizmie był ponad promil alkoholu tylko potęgował zagrożenie jego życia i zdrowia. Młody mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. To już druga osoba zaginiona w tym miesiącu, odnaleziona przez świebodzińskich policjantów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony