Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom szczęśliwie wrócił do domu

Data publikacji 10.03.2016

„Już więcej mnie nie zobaczycie” – z taką wiadomością zadzwonił do swojego taty 12–letni kielczanin po kłótni z nim. Natychmiast po otrzymaniu tej informacji, swoje działania podjęło 30 policjantów, którzy prowadzili poszukiwania m.in. przy użyciu noktowizorów oraz z wykorzystaniem czworonożnego funkcjonariusza. Po upływie około półtorej godziny nastolatek został odnaleziony cały i zdrowy.

Sytuacja mała miejsce wczoraj o godzinie 18 w Kielcach przy ul. Prostej. Wtedy to 12 –latek, który przebywał na terenie sportowego obiektu, pokłócił się ze swoim tatą, a następnie wybiegł w nieznanym kierunku. Po chwili nastolatek zadzwonił do rodzica i powiedział, że więcej go nie zobaczy. Mężczyzna od razu zaczął szukać syna. Gdy po godzinie własne działania nie przyniosły oczekiwanego efektu, poinformował on kieleckich policjantów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani kryminalni oraz mundurowi z ogniwa patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji IV  Policji w Kielcach. W poszukiwaniach wzięli udział również stróże prawa ze Sztabu Policji miejskiej jednostki, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a także przewodnik z psem służbowym. Łącznie w poszukiwaniach wzięło udział blisko 30 funkcjonariuszy, którzy wykorzystali m.in. noktowizory. Dodatkowo, wizerunek zaginionego został przekazany pracownikom miejskiego monitoringu oraz kierowcom autobusów.  

Podjęte dziania były utrudnione z uwagi na porę oraz miejsce zaginięcia 12 –latka, gdyż obiekt sportowy znajduję się w pobliżu osiedla mieszkaniowego, rezerwatu przyrody oraz dużej przestrzeni wolnej od zabudowań. Na szczęście, dzięki błyskawicznej pracy mundurowych, nastolatek nie spełnił swojej groźby. Około półtorej godziny od otrzymania informacji o jego zaginięciu, został odnaleziony przez policjanta z psem służbowym w zaroślach oddalonych około kilometra od miejsca, w którym był widziany po raz ostatni.

Zziębnięty 12 –latek został przekazany zespołowi karetki pogotowia, a ostatecznie tego samego wieczoru cały i zdrowy wrócił do domu.

(KWP w Kielcach / ms)

Film Dzięki policjantom szczęśliwie wrócił do domu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dzięki policjantom szczęśliwie wrócił do domu (format flv - rozmiar 16.48 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja