Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Wspólne działania koszalińskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości ponad 130 tys. zł. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie powiatu koszalińskiego, gdzie w dwóch punktach zabezpieczyli 6 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości ponad 130 tys. złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony