Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP

Data publikacji 11.03.2016

Reprezentacja KGP w piłce nożnej pod przewodnictwem Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego wzięła udział w przygotowaniach do rozgrywek drużyny Lampart Warszawa, kierowanej przez Mateusza Szczepaniaka i Bartka Gąsiora. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że zawodnicy Lamparta to osoby po amputacjach kończyn.

Reprezentacja KGP w piłce nożnej pod wodzą Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego wzięła udział w przygotowaniach do rozgrywek drużyny Lampart Warszawa, kierowanej przez Mateusza Szczepaniaka i Bartka Gąsiora. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że zawodnicy Lamparta to osoby po amputacjach kończyn.

Rzecz działa się wieczorem 9 marca br. na jednym z Orlików na gościnnym warszawskim Ursynowie. Zawodnicy obu drużyn spotkali się, aby rozegrać mecz sparingowy. Nie liczył się tu wynik, ale możliwość treningu i wzajemnego poznania. Spotkanie było elementem przygotowań Lampartów do rozgrywek ligi ampfutbolu. Reprezentacja KGP nie pierwszy raz odpowiedziała na inicjatywę, o charakterze wykraczającym poza zwykłą rywalizację sportową. Dla Lampartów była to możliwość sprawdzenia się w grze ze zdrowymi sportowcami. Obserwując mecz trudno było jednak oprzeć się wrażeniu, że słowo „niepełnosprawni” jest co najmniej nieadekwatne w stosunku do zawodników Lamparta. W drużynie o kulach wyróżniał się zwłaszcza Kuba Kożuch, najmłodszy piętnastoletni zawodnik. W policyjnej drużynie zagrały natomiast trzy panie z reprezentacji kobiecej KGP: Katarzyna Pilipiuk, Beata Rosłoń i Paulina Szyndler.

Drużyna Lampart Warszawa jest zarządzana przez Fundację Wspierającą Rozwój Osób Niepełnosprawnych AMPACTIVE, której prezesem jest Patrycja Plewka, pierwsza kobieta w polskiej drużynie ampfutbolowej. Fundacja pomaga w aktywizację osób po amputacjach, jest otwarta także na weteranów wojskowych oraz rencistów resortowych.

Paweł Ostaszewski

  • Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP #1
  • Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP #2
  • Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP #3
  • Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP #4
  • Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP #5
  • Wspólny trening Lampartu Warszawa i reprezentacji KGP #6
Powrót na górę strony