Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy amator dzieł sztuki

Data publikacji 11.03.2016

Policjanci zatrzymali 47-latka, który podczas jednej z wystaw w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi ukradł pracę artystyczną, której wartość oszacowano na 1500 złotych. Wpadł, kiedy ponownie pojawił się na wernisażu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

9 marca 2016 roku około godziny 13.30 policjanci z V komisariatu otrzymali informację wskazującą na to, że na wystawie w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wśród odwiedzających, ponownie pojawił się podejrzewany o kradzież mężczyzna. Natychmiast skierowano tam kryminalnych, którzy sprawdzili tożsamość wskazanej osoby.

47-latek początkowo twierdził, że jako pasjonat sztuki często przychodzi na wystawy, ale nie ma nic wspólnego z żadną kradzieżą. Przeczyło temu zdjęcie z monitoringu, które uwieczniło zdarzenie z 26 lutego 2016 roku. Wówczas nieznany mężczyzna skradł część instalacji, a konkretnie eksponat w formie kartki papieru z tekstem imitującym wydruk z gazety. Wartość strat oszacowano na 1500 złotych. Pod taką siłą dowodów przyznał się do przestępstwa.

Podczas przeszukania mieszkania 47-latka policjanci zabezpieczyli utracony eksponat. Dodatkowo trwa sprawdzanie pochodzenia innych zakwestionowanych dzieł sztuki, które znaleziono u podejrzanego.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ak)

Powrót na górę strony