Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ciągniki rolnicze

Data publikacji 14.03.2016

Działania zainicjowane przez policjantów z Oławy doprowadziły do odzyskania skradzionego kilka dni temu na terenie powiatu oławskiego, ciągnika rolniczego o wartości 800 tys. złotych. Funkcjonariusze na terenie województwa łódzkiego zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o związek z tym przestępstwem. Z kolei gorzowscy kryminalni z komisariatu II zabezpieczyli na jednej z posesji pod Gorzowem traktor rolniczy o wartości około 100 tys. zł. Dzięki skutecznej pracy policjantów, maszyna skradziona w Niemczech w 2011 roku, wróci do właściciela.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie 11 marca br. otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z terenu jednej z prywatnych posesji. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że przestępcy pokonali fabryczne zabezpieczenie pojazdu i odjechali w nieznanym kierunku. Kolejne działania oławskich funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie jednej z miejscowości na terenie województwa łódzkiego, gdzie mógł znajdować się pojazd. Informację tę policjanci natychmiast przekazali funkcjonariuszom z Łowicza i Zgierza, którzy po krótkim pościgu zatrzymali mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem.

W miejscu ujawnienia skradzionego ciągnika policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych, do których włączyli się funkcjonariusze z Oławy. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem pięciu mężczyznom. Policjanci wystąpili już z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych. 

Okazało się również po sprawdzeniu, że wszyscy zatrzymani wcześniej byli karani nie tylko za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei gorzowscy policjanci z Komisariatu II sprawą kradzionego ciągnika zajęli się kilka tygodni temu. Praca operacyjna doprowadziła do jednej z posesji pod miastem. Trop okazał się słuszny. W jednym z garaży funkcjonariusze znaleźli ciągnik rolniczy marki John Deere. Po sprawdzeniu okazało się, że numery identyfikacyjne najprawdopodobniej są fałszywe i nie figurują w bazie danych.

Dalsze sprawdzenie pozwoliło wyjaśnić, że ciągnik został skradziony w 2011 roku w Niemczech. Policjanci zabezpieczyli skradzioną maszynę, która trafiła na policyjny parking. Jej wartość to około 100 tys. złotych.

Kryminalni pracują, aby wyjaśnić szczegóły sprawy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

  • KWP we Wrocławiu

  • Odzyskany ciągnik
  • KWP w Gorzowie

  • Policjanci odzyskali ciągnik o wartości 100 tys. złotych #1
  • Policjanci odzyskali ciągnik o wartości 100 tys. złotych #2
  • Policjanci odzyskali ciągnik o wartości 100 tys. złotych #3
  • Policjanci odzyskali ciągnik o wartości 100 tys. złotych #4
  • Policjanci odzyskali ciągnik o wartości 100 tys. złotych #5
  • Policjanci odzyskali ciągnik o wartości 100 tys. złotych #6

Film Odzyskany ciągnik o wartości 100 tys. złotych

Pobierz plik Odzyskany ciągnik o wartości 100 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 9.64 MB)

Powrót na górę strony