Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili rekordowy przemyt ponad 11 kilogramów amfetaminy

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt narkotyków. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego ukrył w walizce ponad 11 kilogramów amfetaminy. 35–latek usłyszał już zarzut w tej sprawie, a sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Mężczyzna musi się liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego może przemycać znaczną ilość narkotyków. Do zatrzymania doszło 12 marca, niedaleko jego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna chwilę wcześniej wysiadł z busa, którym przyjechał z Holandii. Podczas przeszukania jego walizki, oprócz rzeczy osobistych i dziecięcej maskotki, policjanci znaleźli foliową paczkę. Jak się okazało, ta specjalna przesyłka zawierała ponad 11 kilogramów amfetaminy. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki mężczyzna przemycił z Holandii.

35-latek po zatrzymaniu został przewieziony do Opola. Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających.  

Sprawcy takiego czynu grozi do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu.

(KWP w Opolu / ms)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • walizka
  • zabezpieczone narkotyki

Film Policjanci udaremnili rekordowy przemyt ponad 11 kilogramów amfetaminy

Pobierz plik Policjanci udaremnili rekordowy przemyt ponad 11 kilogramów amfetaminy (format mp4 - rozmiar 5.81 MB)

Powrót na górę strony