Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany

Data publikacji 16.03.2016

Dzięki współpracy policjantów z Wydziału CBŚP w Zielonej Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Żarach, został zatrzymany 55-latek, który podejrzany był o dokonanie kradzieży z włamaniem do jubilera. Policjanci odzyskali kilkadziesiąt obrączek, pierścionków i łańcuszków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

W nocy z 12/13 marca doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z zakładów złotniczo-jubilerskich w Żarach. Nieznany sprawca wybił szybę, przez którą wyniósł wyroby ze złota i srebra o wartości 120 tys. złotych. Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, policjanci rozpoczęli ustalenie sprawcy w celu jego zatrzymania.

Dzięki współpracy oraz szybkiej wymianie informacji, o zaistniałym zdarzeniu między policjantami z Żar i Zielonej Góry, 14 marca funkcjonariusze z Wydziału CBŚP w Zielonej Górze, zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. 55-letni mieszkaniec Żar w plecaku miał łup, który chciał upłynnić. Zatrzymany mężczyzna w kieszeniach, portfelu oraz w plecaku miał kilkadziesiąt sztuk pierścionków, obrączek, łańcuszków, kolczyków i zawieszek. Policjanci zabezpieczyli równeż gotówkę w kwocie blisko 10 tys. złotych, którą miał także przy sobie. Wyroby jubilerskie powrócą do prawowitego właściciela.

Zgromadzony materiał pozwolił przedstawić 55-letniemu mieszkańcowi Żar dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Skradziono wówczas srebrną biżuterię, alkohol i wyroby tytoniowe o wartości 8 tys. złotych. 16 marca Sąd Rejonowy w Żarach aresztował 55-letniego mieszkańca Żar na trzy miesiące.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gorzów Wlkp. / dk)
 

  • Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany #1
  • Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany #2
  • Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany #3
  • Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany #4
  • Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany #5
  • Ukradł biżuterię za 120 tys. zł. Został aresztowany #6
Powrót na górę strony